| Damon217 a întrebat:

Tocmai ce am terminat Outlast 2 si sfarsitul jocului s-a terminat in postura ca eu tineam un bebelus in mana si dupa aceea se declanseaza o explozie. Ce inseamna asta? A venit sfarsitul lumii sau...?

Răspuns Câştigător
| BroascaCuElice a răspuns:

Blake isi pierde mintea, din cauza experientei traumatizanta. nu se stie ce s-a intamplat cu acel copil sau daca acel copil a fost doar o iluzie, poate e doar ceea ce blanke a vrut sa vada, deoarece inainte ca Lynn sa moara ea zice"There's nothing there" care sugereaza faptul ca n-a fost niciodata un copil, deci probabil e o halucinatie

1 răspuns:
| lucianleu90 a răspuns:

Sunt pe Youtube diverse raspunsuri. ca sa fii sigur cum se termina astepti partea a 2-a, ca si la outlast 1 nu s-a inteles sfarsitul pana nu a aparut whistleblower