| metin2fy a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un cooler (ventilator) de carcasa pentru. PC.
Si nu stiu cum ar fi mai bine, sa traga aer in unitate sau sa scoata? si de ce asa?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Indicat ar trebui sa fie 2 coolere. Unul care sa traga, si unul care sa sufle aerul in carcasa. Cel care sufla se pune pe peretele lateral al pc-ului, iar cel care trage aerul din carcasa in spatele pc-ului. Degeaba ai doar 1 singur ventilator, degeaba sufla ca nu mai exista un alt ventilator care sa mai si traga aerul. Sper ca ai inteles, iti recomand sa-ti mai cumperi un ventilator.
Bft! happy

2 răspunsuri:
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E fix acelasi lucru. Motiv pentru care eu nu-mi cumpar coolere externe, dar tin carcasa deschisa.

| Lykan a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa scoata aerul deoarece daca e cald in camera nu v-a ajuta la aerisire poate cand e mai rece e bine sa-l lasi sa intre