| XicsX a întrebat:

Uitati...am aicea o problema cu RAM si nu stiu cum sa o rezolv!
Am cumparat 2GB RAM si i-m bagat in calculator, fiindca am 2 sloturi in unu era 1GB Ram si in asta care e al 2-lea am bagat 2GB Ram. Cand am deschis calculatorul m-am uitat si mi-a scris 1GB Ram. Dupa le-am schimbat locurile la slot, ala de 2GB in primul slot si ala de 1GB la al 2-lea slot.
Am deschis, m-am uitat iar si mi-a scris 2GB(care sunt in primul slot)!
M-am dus la BIOS dar nu e nimic care sa ma ajute, dupa am resetat BIOS-ul si la fel. Placa mea de baza e de 800MHz!
Are cineva o idee ce naiba are?!?! FUNDA(doar daca exista un raspuns care merge!)!

1 răspuns:
| nicusor_4160 a răspuns:

Poate nu iti merge slotul al 2 lea.Alceva nu mai stiu ce e de facut.Sa ai grija de placutele de ram ca is mai multe feluri sa nu fi cumparta de alt fel ca sunt de ddr 2 ddr 3