| adelinbucur a întrebat:

Uitati care e intrebarea mea de ce imi apar 2 dungi negre una in parta stinga si una in dreapta dar doar in jocuri sau in counter strike mai precis ca doar counter ma joc el e setat la rezolutie maxima dar totusi nu se vede full screen de ce?

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Pentru că jocul e setat pentru o rezoluție de tip 4:3, iar tu ai un ecran cu raportul de aspect 16:9.

| adelinbucur explică (pentru mihai69):

Inainte sa reinstaley windows mergea perfect iar daca dau pe winde mode merge naspa din mouse

| mihai69 a răspuns (pentru adelinbucur):

Ce rezoluție ai setat la ecran acum?

| adelinbucur explică (pentru mihai69):

1366x768

| mihai69 a răspuns (pentru adelinbucur):

Păi atunci schimb-o în 1024x768 și scapi de dungi. Dar restul „chestiilor" (poze, filme) se vor afișa aiurea...

| adelinbucur explică (pentru mihai69):

Am incercat tot nu scap

| adelinbucur explică (pentru mihai69):

Se face si dextopul in dungi daca dau la rezolutia aia
Sti cumva cum schimb din 4:3 in 16:4

| mihai69 a răspuns (pentru adelinbucur):

16:9 ai tu acum: 1366x768 (fă împărțirea și vezi că e același rezultat, dacă nu crezi).
4:3 e cea pe care ți-am sugerat-o eu.
Se pare că ai o problemă de drivere prost (sau deloc) instalate pentru monitor și / sau placa video.

| adelinbucur explică (pentru mihai69):

E laptop nou am drivere dar nu cred ca sunt bune am placa video Nvidia de 2 gb 820 M

| JohnJames a răspuns:

Salut! Simplu. Intri in counter strike optiuni, video si acolo in partea stanga bifezi widescreen sau wide mode. Nu mai stiu exact. Nu ma mai joc de ceva timp, dar si eu am avut problema asta si de acolo disparea. Bafta!