| Anonim122345 a întrebat:

Un prieten are nevoie de ajutor și anume:Ar merge decent Windows 10 Premium 32 Bit cu următoarea configurație?
Pentium 4 HT 2, 79 GHz
2, 5 Gb Ram DDR 400 MHZ
Placa video integrată Intel Extreme Graphics 2 de 256 Mb
HDD 120 GB
Precizez ca el îl folosește doar la Microsoft office,Facebook, Youtube, photoshop dar și la un samp sau alte jocuri maxim pana in 2006.
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Din cauza placii video nu va putea instala corect nimic peste Windows XP.

Vezi aici: http://downloadcenter.intel.com/search?keyword=Extreme+Graphics+2

Nu mai spun ca Photoshop cere resurse nu gluma.

Singurul sistem de operare la zi care mai poate scoate ceva utilizabil din acel calculator este un Linux cu interfata grafica LXDE, de exemplu Lubuntu.

| N0xEterniS a răspuns:

De mers mege deoarece pe 32 Bit se cere 1 GB RAM, CPU de 1 GHz si GPU compatibila DirectX 9.
Nu cred ca ar trebui sa treaca pe 10, 10le nu a fost conceput pentru sistemul respectiv, dar toate cele de mai sus ar merge fara probleme.

| gamersamp12 a răspuns:

Ramai la windows 7 nu castigi cu nimic in plus daca iti bagi windows 10 sau 8. Da e mai misto dar am incercat si eu pe Intel Core 2 Quad si in jocuri o ia putin razna. Ai nevoie de un i5 - i7 in ziua de astazi, treaba ta. Depeinde si la ce folosesti pc-ul.

| Anonim122345 explică:

Dar Windows 8 sau 8.1?