| Sandru97 a întrebat:

Un prieten si-a cumparat de curand un laptop cu urmatoarea configuratie:-procesor Intel pentium 2117U 1. 8GHz (dual core)
-ram 4 gb ddr3 1333 mhz
-video integrat (Intel hd graphics, 128 mb memorie).
Credeti ca ar putea rula league of legends macar pe low?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Am si eu un laptop exact ca al tau si imi merge LOL pe 1366x1080 ce-i drept cu preset low, dar merge bine happy

| Felix_Remus_1990 a răspuns:

Nu prea cred..slab procesorul si placa.In general laptop-urile nu-s facute pentru jocuri dar, sunt laptop-uri foarte bune cu placa Nvidia si procesor i5 sau i7 dar costa ceva bani.

| Albarescul24 a răspuns:

Salut,League of Legends pe low cu placa video de 128 mb si procesorul de 1.8 GHZ? Nu cred ca este posibil Rami sunt destuli dar placa video si procesorul sunt slabe! Am avut placa Video de 512 MB si League of legend-ul imi mergea cu 30-40 FPS pe very low in team fight aveam 15-20 fps!
Raspunsul este nu, nu iti va merge League of Legends, dar te poti juca cu 10-15 poate 20 FPS dar vei avea lag de 5 FPS in team fight!
Funda?