| kitra97 a întrebat:

Vă rog ajutati-mă!
Ieri mi-a fosgt furat contul de steam de către un japonez, in ciuda faptului că a schimbat email parola numar etc etc l-am recuperat astăzi. (Nu am avut steam guard-ul activat) Ei bine astăzi mi-am recuperat contul dar am o mică/mare problemă. Fraierul care l-a spart a jucat PUBG astăzi inainte să il recuperez și a luat ban in joc. Nu VAC BAN ci ban in joc, dar am văzut că scie că este un ban permanent. Credeți că aș putea să mai salvez jocul având in vedere că am ban pe joc? Si apropo de asta. in caz că nu o sa-l mai pot recupera jocul imi pot cumpara din nou acest joc si să il bag in acest cont de steam stau trebuie să-mi fac alt cont de steam. Vă rog din suflet să mă ajutați ofer fundă! Mulțumesc!

1 răspuns:
| Nadeko a răspuns:

Bună. Dacă ai luat ban permanent nu prea mai ai ce face, doar să le trimiți lor un ticket prin care să le explici ce s-a întâmplat și eventual cu o dovadă. Altfel trebuie să schimbi contul de Steam pentru că pe actualul cont cred că va rămâne banul. Succes!