| sheamussheamus a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati! Am mare nevoie!
Deci, am facut un video cu programul Action si, l-am editat cu programul Sony Vegas pro 11.0. Cand sa il pun pe youtube imi spune ca nu merge si ca trebuie sa fie in format mp4.
Ma puteti ajuta cumva cum sa il pot face sa mearga sa il pun pe youtube? Videoul il am salvat in PC nu e pe niciun alt site si vreau de pe PC sa il pun pe youtube. Va rog mult sa ma ajutati!
Funda si Sarbatori Fericite!

4 răspunsuri:
| Silent3025 a răspuns:

Pe youtube nu-ti trebuie neaparat mp4. Formatele acceptate de youtube sunt
. MOV
. MPEG4
.AVI
.WMV
.MPEGPS
.FLV
.3GPP
.WebM
Tu cel mai probabil ai salvat proiectul si nu un video. Sau ai salvat un fisier video care nu face parte din formatele de mai sus. Fisierul tau video ce format are pana la urma?

| Silent3025 a răspuns (pentru Silent3025):

Uite aici un tutorial https://www.youtube.com/watch?v=pjHoPqy4_Wc cum trebuie sa salvezi un video corect

| sheamussheamus explică (pentru Silent3025):

Are format.veg

| Silent3025 a răspuns (pentru sheamussheamus):

Stiu ca raspund foarte tarziu insa raspunsul poate mai foloseste altcuiva. veg inseamna "Sony vegas project file" adica este o fila de proiect.