| ADK2 a întrebat:

Salut, TPU.

Vin cu o rugăminte puțin mai ciudată, dacă-i pot spune așa.

Acum mulți ani, prin 2006-7, am primit în școala generală un CD cu un joc educativ, ceva legislație pentru copiii despre cum să circuli corect ca pieton. Ideea e că mi-am adus aminte de acel joc, find puțin mai nostalgic de fire mi-aș dori să-l mai văd pe YT, dar nu-mi mai aduc deloc aminte cum se numea. L-am căutat cum am putut, însă nici urmă de el. Personajul principal era un copil, care trebuia să fie atent la semafoare și să traverseze pe trecerile de pietoni, iar la sfârșit primea un fel de diplomă. Ce mai pot spune e că pe CD era ilustrat un polițist virtual, și tot ce făceai în joc ți se spunea atât în scris cât și-n audio că ai greșit sau ai procedat corect.

2 răspunsuri:
| TeodorNN a răspuns:

Salut cred că despre piticlic este vorba. http://www.piticlic.ro/......cei-mici-2

| ADK2 explică (pentru TeodorNN):

Ești pe aproape, dar nu e ăla...