| SilviaDulcik a răspuns:

Sunt compatibile însă carcasa este mult mai slabă calitativ față de Zalman Z1.
Prețurile sunt încă mari la plăcile video și RAM. Mai bine mai aștepți câteva luni de zile, înainte să cumperi.

| MirelCiobanu explică (pentru SilviaDulcik):

Daca carcaza Zalman Z1 suporta mATX si ATX, dar si placa de baza care este tot mATX si sursa scrie ca este ATX, sunt compatibile?

| SilviaDulcik a răspuns (pentru MirelCiobanu):

Ți-am răspuns în întrebarea ta precedentă.
Sursa este compatibilă cu carcasa din cauză că are dimensiunile unei surse ATX și are găurile de prindere cu șurub cum spune standardul.
Sursa este compatibilă cu placa de bază deoarece are toți pinii necesari alimentării acesteia.