| andreyy231 a întrebat:

Vreau sa conectez un pc la tv (gen tv sa fie pe post de monitor ) tv are intrare HDMI dar pc nu are hdmi are DVI ce pot sa fac? (sau alta metoda exista sa conectez pc la tv mentionez ca nu am wifi la tv )

Răspuns Câştigător
| strumf007 a răspuns:

Cred ca singurul mod este de a folosi un adaptor de la DVI la HDMI.

| andreyy231 explică (pentru strumf007):

Dar exista riscul sa se arda pc sau tv? ca in trecut am facut o chestie cablu de intra in moitor VGA l am conectat la tv care are intrare VGA si se stricase si tv si pc

| strumf007 a răspuns (pentru andreyy231):

Din cate stiu eu, daca este un cablu bun, nu ar trebui sa se intample.