| PaulRaduuu a întrebat:

Vreau sa imi fac si eu un server de metin2 pe ip, am router. Data trecuta cand am facut server nu puteau sa intre playeri. Am luat toate cele necesare is server files, ma ajutati sa faC? Dau GM. Dati add: pufulete_cvd@yahoo.com

5 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Stai linistit ca nu suntem inebuniti dupa GM.
Trebuie sa setez routerul, server, si programele necesare pentru crearea unui servar.
Si trebuie sa editez server ca sa mearga pe Ip.
Daca ai router si ai IP dinamic!
Poti face un servar pe IP hamachi (setat pe IP).

| PaulRaduuu explică (pentru Mihail2020):

Doamne ce om esti, eu zic care ma ajuta sa imi dea add si tu nu stiu ce zici, nici nu citescwinking

| Mihail2020 a răspuns:

Uiti un lucru.
TPU nu este ogligatoriu sa dau accept add.
Si 2 TPU Pui intrebare iar altii dau raspunsul cel mai bun raspuns ea funda.
3 Nu accept deloc pe latii care nu-i cunosc sa bag pe mes.

Cum se face se seteaza prin virtual IP, se da reboot, seteaza navigatul IP.
Daca Ai un anumit server file trebuie editat si IP.

| PaulRaduuu explică (pentru Mihail2020):

Daca m-ai ajuta ar fi si mai bine

| dragon40 a răspuns:

Baga id sh taci! dany_ionutz_98