| KLiNK a întrebat:

Vreau sa imi ziceti si mie daca mi-ar merge Grand Theft Auto IV cu patch 1.0.4.0 pe un procesor Intel Pentium 4 HT 3. 0ghz, 2gb ram si o placa video Geforce 8600 GT 256mb. Placa video este de 2 ori mai buna ca versiunea de 512mb deoarece placa mea are memorie GDDR3, iar versiunea de 512mb are DDR2.
PS: Am vazut pe youtube ca unii jucau pe o configuratie mult mai proasta jocul, si mergea bine.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Merge, mai greu dar merge!

| KLiNK explică (pentru neluL):

Multumesc. Si inca ceva: Crezi ca placa mea video este in echilibru cu procesorul? Adica sa nu se traga una pe alta in jos.

| neluL a răspuns (pentru KLiNK):

Este in echilibru, sunt din aceeasi generatie! Oricum un upgrade la una din ele nu poti sa faci, eventual un overclock ar merge sa aduci procesorul la un 3, 2Ghz. Deci nu se trag in jos!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ete, de o mie de ori mai buna... ceva mai buna, dar nu o umfla atita in pepeni.

| Jipa95 a răspuns:

O sa-ti mearga, dar de 15 fps pe acel procesor pentium si 2gb de ram, decat sa-l joc sacadat, mai bine nu-l joc. O sa-ti mearga foarte prost.