| Bogdann200 a întrebat:

Vreau sa instalez asphalt 8 pe telefon dar nu ma lasa sa il instalez de pe magazin play imi da eroare si imi spune ca nu exista suficient spatiu in stocare interna...dar am card de 16 GB imi puteti spune de ce nu merge?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la setari si acolo vei alege sa se salveze fisierele descarcate in SD card.

| soloangel01 a răspuns:

Se descarca intai pe telefon si dupa isi muta majoritatea fisierelor pe card. Dupa ce isi muta majoritatea fisierelor tot mai ramane ceva in telefon, cred ca sunt conturile si salvarile.

| puscasul a răspuns:

Ah stiu chestia asta la Android. Unele aplicatii tind sa se instaleze pe memoria la telefon care e mica de tot in loc de card. Cand dai de problema cand instalezi jocul sau cand e deja si ia updatele? Daca e cand e ia updatele du-te la setari, aplicatii si du-te la joc si mutal pe card.

| Chround a răspuns:

Unele telefoane instaleaza/stocheaza pe Memoria interna ci nu pe Card-ul SD sau Micro-SD. Cauta la setari pe acolo ceva, sau daca nu pe la Optiuni Dezvoltator - Surse necunoscute ceva de genu trebuie sa fie.