| Gabriel26452 a întrebat:

Salut TpU! Vreau sa-mi cumpar o unitate pentru gaming. Imi puteti spune cam ce ar trebui sa aiba (procesor, placa video, memorie RAM, etc.)?

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ar trebui sa aiba di tati. Tu ce bani ai si ce componente din calculatorul actual vrei sa pastrezi (monitor, boxe etc) si mai ales ce rezolutie are monitorul cu care il vei folosi? (rezolutie mai mica, merg jocurile mai bine cu placa video/procesor mai ieftine)

| Gabriel26452 explică (pentru KodrutZ):

Pana in 3000 RON.

| KodrutZ a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/788122/
La asta de mai sus poti sa bagi un i5 4440 eventual si o sursa mai rasarita (un Seasonic sau un Sirtec). Ideea e ca daca nu vrei sa te joci full HD sau pe douaj' de monitoare, un i3 si o placa video de maxim 8-900 RON isi vor face treaba de minune).

| SpikeSpigel a răspuns:

In ce buget te incadrezi?