| Exio a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un PC pentru gaming in scurt timp si nu sunt sigur daca incap toate componentele.
Config :
Placa de baza : ASRock Z77 Pro4
Procesor : Intel Core i5 3570K ( Cu cooler Thermalright True Spirit 120 )
RAM : Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 1600MHz CL9 Dual Channel
SSD : Corsair Force Series 3 90GB SATA-III 2.5 inch
Sursa : Seasonic S12II-620 Bronze 620W
Carcasa : CM Storm Scout
Ingrijorarea mea este la coolerul aftermarket care vreau sa-l pun pe procesor. Stie cineva daca este prea mare pentru carcasa asta?
P.S. : Imi permite sursa sa fac un OC la procesor? De la 3.4 Ghz sa-l duc la minim 4. As vrea sa fac si la placa video un pic. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| MarikkDubstepLover a răspuns:

Accelerator nu poti sa pui, iti va lua foc, cooleru o sa reziste 80 % si nu vad de ce sa acelerezi procesoru ca e i5 de 3.4 merge orice joc la maxim si cu rami de 8, si placa video daca o ai de 1-2 giga si 256 de biti nu ai probleme cu nici un joc pana'n 2018 cu grafica la maxim

| Exio explică (pentru MarikkDubstepLover):

Ok.Deci coolerul care vreau sa-l pun pe procesor este mai bun decat cel stock nu? Si Sursa este buna daca nu voi face niciun fel de OC? Multumesc.

| MarikkDubstepLover a răspuns (pentru Exio):

Ma sursa iti tine procesoru, si cooleru clar ca e mai bun ca stock-ul, in rest nu ai ce sa schimbi la el doar astea daca vrei, oricum si stockul e bun!

| Exio explică (pentru MarikkDubstepLover):

Ok. Multumesc pentru ajutor.