| ewtgwees a întrebat:

=]

Vreau sa-mi iau un PS2. Nu ma pricep la console, n-am avut niciodata. E de treaba? Se pot juca jocuri decente pe el? Pot juca jocuri si fara sa le cumpar?

3 răspunsuri:
| Skizzy1Jay a răspuns:

Salut.
Consola PS2 este destul de buna, sunt jocuri ''decente'' cum zici uhlaughing dar mai bine ar fi un PS3 sau Xbox, PSP.
Se poate sa joci si jocuri fara sa le cumperi dar trebuie sa iti modezi consola ceea ce costa.
Cel mai ieftin si cel mai avantajos (parerea mea)ar fi sa iti iei un PSP modatul este in jur de 40 lei si il poti si connecta sa joci la TV il poti lua dupa uh, iti poti baga pe el filme, muzica, imagini. Doar un card cat mai mare (minim 2GB) si ai detoate. Sper ca te-am ajutat!

| hello123 a răspuns:

Mai bine iti iei un PS3 sau Xbox sau PSP daca calatoresti mult...PS2 e prea vechi dupa mine

| kowjnhumk a răspuns:

Neatsa`! ''E de treaba consola''dar din cand in cand trebuie sa scoti cd-ul din consola si sa stergi pe acolo ca se strica.Si.jocuri fara sa le cumperi? Sunt doar 2 variante:
1. Sa faci o conectiune prin cablu de la internet la consola
iar
2. Trebuie sa te duci la cineva care se ocupa de asta...el iti va baga un cip in consola. Dupa ce ai facut acest lucru poti sa downloandezi jocuri de pe propriul tau calculator si sa le pui pe un dvd.
Plz daca e de ajutor...o funda nu ar strica pe aici.big grin
Mersi.