| Ciprian996 a întrebat:

vreau sa stiu care e treaba cu placile de baza "ASRock" si "Gigabyte"? sant de stul de bune pt gaming? as vrea sa cumpar toate componentele de pc pt un gaming de stul de puternic.ce componente imi recomandati pt ami construi un pc complet?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Iti dai seama cit de cretina e intrebarea asta, nu? Fiecare producator major de placi de baza are produse de la low-end pina la high-end si enthusiast si depinde de la produs la produs, nu poti compara pur si simplu Asus cu msi sau gigabyte cu asrock samd. Zi frumos citi bani vrei sa bagi in hardughie si daca pastrezi din componentele actuale si care sint alea (rezolutia monitorului ne intereseaza in mod special). Asa din scurt, uite un sistem la zi pe AMD cu un pret decent si componente de calitate - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1213959/

| EnvyU a răspuns:

Asrock e copilu lui Asus cu piese mai slabe, gigabyte e de top, iti recomand sa cauti placi gigabyte sau Asus.
Depinde de ce buget dispui, cauta pe pcgarage si vezi cam ce piese se incadreaza in bugetul tau. O singura chestie, sa nu iei placi video de 150-200 ca o sa regreti, placile video bune sunt la un minim de 500 ron