| FaYeRKyLeR a întrebat:

vreau sa stiu si eu de ce imi merge samp-ul pe blue.bugged.ro foarte greu, ajunge si la 5 fps-uri unde este aglomerat, am un laptop Asus x72j, processor Intel core i3 m350 2,27 ghz, rami 4gb ddr3 si placa video ati radeon 5000 series, am incercat sa instalez placa video dupa site-ul official ATI RADEON, dar nu merge, o instalez imi da cateva errori si mi se face display-ul negru, deabi vad cate ceva, si acum trebuie sa fac update-urile la windows sa-mi ia placa video dar nu scrie 5470 cat ar trebui sa fie scrie doar 5000 series, ajutati-ma va rog, nu am habar ce are de merge asa de greu, am debifat frame limiter in samp din options, l-am dat pe off, jocul este la low, doar rezolutia este de 1600/900 32 biti, dar de atat am display-ul pe 1600 este, chiar nu stiu ce se intampla, am un prieten cu un pc praf dual core vechi si 1 gb ram si o placa video veche de 512 mb si ii merge in 100 si ceva fps in unele locuri, unde este mai populat undeva la 55-60 fps, mie intre 5 si 20 fps maxim, ajutati-ma dau funda, multumesc.