| DaNy_DaNy_1999 a întrebat:

Vreau sa va spun ca am o problema cu laptopu, de ex: in CS GO cand bag incarcatoru in laptop scad fps-urile si cand il scot cresc foarte mult..am pus tot pe high performance si pe baterie si pe plug in dar degeaba ..incarcatoru nu este de vina(am testat).

2 răspunsuri:
| RaresHS a răspuns:

Buna Dany.

Laptopurile au un senzor pentru supraincalzire iar cand acest senzor intra in actiune performantele scad pentru a nu lua foc.
In momentul in care tu bagi si incarcatorul laptopul are o posibilitate mai mare de a lua foc, iar de aceea performantele scad.