| Danutzul2000 a întrebat:

ziceti-mi SI MIE DE CE NU IMI MERGE MINECRAFT(VERSIUNEA 12.2) INTRU IN EL SCRIU UN NUME DAU ENTER GAME SI DUPA CATEVA SECUNDE IMI APARE ASTA:

Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 10/2/12 8:16 AM

- Minecraft Version: 1.3.2
- Operating System: Windows XP (x86) version 5.1
- Java Version: 1.7. 0_07, Oracle Corporation
- Java VM Version: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode, sharing), Oracle Corporation
- Memory: 465416792 bytes (443 MB) / 518979584 bytes (494 MB) up to 518979584 bytes (494 MB)
- JVM Flags: 3 total; -Xms512m -Xmx1024m -Xmx512M
- LWJGL: 2.4.2
- OpenGL: ~ERROR~ NullPointerException: null
- Is Modded: Probably not
- Type: Client
- Texture Pack: ~ERROR~ NullPointerException: null
- Profiler Position: N/A (disabled)[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:233)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:516)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT be1da48b ----------
(DUPA AM DAT SI FORCE UPDATE SI TOT ASTA MIA APARUT...)
DECI CINE STIE CUM II DAU FUNDA.MULTUMESC ANTICIPANT

Răspuns Câştigător
| CrOcOdeeL a răspuns:

Pai nu ai instalat drivere de la placa video. Dai pe run si scrie dxdiag si afli ce placa video ai dupa te duci pe net si cauti site-ul baietilor care au facut placa si iei de acolo driverele

14 răspunsuri:
| radutu1299 a răspuns:

Sper ca ai windows 7.deci...mai intai du-te da click dreapta pe my computer si da-i manage->device manager->display manager->si vezi acolo numele placii video.Te duci pe Goagal si scrii exact numele placii si adaugi la sfarsit driver.Descarci si dupa voila iti merge minecraft. Funda?

| Danutzul2000 explică:

Oops! scuzehappy am uitat sa spun am windows xpbig grin(am minecraft sp)

| AbcDaBcDe a răspuns:

Iti trebuie un driver. Downloadeaza asta http://www.mediafire.com/? d9uwuwwp49j3ttb si iti va detecta sistemul, apoi deschide programul si iti va da o pagina de unde poti downloada driverul.

| ionutilie21 a răspuns:

Ia dupa internent programul driver easy iti scaneaza pcu si iti da driverele necesare

| alexutzu1230 a răspuns:

Ma.dar mie nu imi apare ce ati zis voi!

| alex99_9407 a răspuns:

Trebuie sa dai update la driverul video.Iti iei 3DP Chip il instalezi il pornesti si selectezi Video Card, in continuare cred ca te descurci.Bafta!

| Cori2002cori a răspuns:

Nu iti merge pentru ca poate e virusat. AR trebuii sa iti reformatezi calculatorul! asa mi s-a intamplat si mie. funda te rog!?

| Valasciuc_Antoni_1997 a răspuns:

Stiti voua vai cred ca avezi Widows 7
dar eu am o solutie
incercati sa dowloandati directX SDC si o sa va mearga minecraftu
si daca nu va mere la sfarsit cu totu asta este bine ca o sa va mearga
sper ca vam ajutat

| NejneriuMihnea1990 a răspuns:

Eu am minecraft 1.47 si 1.51 si imi zice play ofline(not downloaded) si nu ma lasa sa apas play ofline. Dc?

| DiAbLo075428 a răspuns:

Nuh ca eu am java da am un calculator pf si numi mere sv time out ce prostie la mine n-ai instalat java bine cred.

| Mine12 a răspuns:

Trebuie sa dai update la placa video

| Eddy_Fcdb_Eduard_1991 a răspuns (pentru Mine12):

Pai si cum dau?

| CrOcOdeeL a răspuns:

Daca vrei sa mearga iti trebuie driveru de la placa video uite-l aici: http://us.download.nvidia.com/......h_whql.exe

| CrOcOdeeL a răspuns (pentru Danutzul2000):

Daca vrei sa mearga uite site cu driver de la placa video: http://us.download.nvidia.com/......h_whql.exe