| Victor1996 a întrebat:

Salut TPUm am si eu o intrebare, care placa video e mai buna dintre Asus Radeon r8 280x sau Nvidia Geforce GTX 650 sau AMD Radeon HD 7770? M-ar interesa ce parere aveti de prima mentionata? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Gtx 650 si HD 7770 sunt placi cam vechi (7 ani) si fac parte din categoria low entry, adica sunt bunicile pentru jocuri daca nu te intereseaza titluri noi sau cele cu grafica buna. 280x e si ea veche de 6 ani, si este mai buna decat celelalte 2 mentionate, dar consuma mult curent, iti trebuie o sursa care sa contina conectorii aditionali de curent.