| skiNNy1234 a întrebat:

Salut tuturor.
As vrea sa cumpar si eu o placa video in jur de 300-350 lei. dar sincer nu stiu de care si daca este compatibila cu placa de baza
Detin o placa de baza Asus P5KPL-AM SE
As vrea sa stiu ce fel de placa video se potriveste cu aceasta placa de baza
P.S! Vreau o placa video de gaming...Multumesc!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In principiu poti sa pui orice placa video care are slot PCI-e dar placa ta de baza are frecventa de transfer pentru placile DDR2 sau GDDR2. Daca vei folosi o placa cu o viteza de transfer mai mare (GDDR3 sau 5) nu vei face absolut nimic deoarece rata de transfer este foarte mica.

| skiNNy1234 explică (pentru Salontanul):

Ai putea sa imi dai niste exemple de placi video? principal de gaming 512 mb multumesc