| bizan a întrebat:

Salut tuturor, cum fac ca sa pun PV pe iteme la metin2ro?

3 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Din cate stiu eu, doar pe armuri poti cu ajutorul pietrelor de vitalitate.

| Twatwaffle a răspuns:

Defapt...sunt 2 variante:
-Una,sa iti pice item cu pv la dropul simplu(din moobs pe care ii bati iti cad iteme care au bonusuri,poate pv),de asemenea sunt armuri, coliere, bratari si papuci cu pv de la 500-2000(bonusuri adaugate) sau iteme cu pv standard(cele de abanos,cum sunt bratara sau cerceii)
-A doua e se cumperi bonusuri din item shopul jocului si sa le pui pe vreun item in speranta ca iti pica pv(nu iti recomand, sunt foarte scumpe si nu se merita).In concluzie, bafta la drop!smug

| Laurentiuuu a răspuns:

1.Iti pica direct la mobi (monstri), dar pica rar.
2.Cumperi din item-shop (alea costa, ceva MD) si pica dar nu poti fii sigur ca pica 100%, daca nu poti sa le schimbi, dar trebuie alte chestie
3.Vitalitatea nu se merita pe ro, da foarte putin pv la +4 doar 300, deci nu merita cea mai buna pietrare pentru o armura e grabei, eschivei, prot +4, si vitalitatea poate fii pusa doar pe armura
Sal