| IntebareIntrebatoare a întrebat:

Salut, un vecin are un televizor LCD mic, si-a tras cablu de la alt vecin, dar cum televizorul e LCD trebuie sa gaseasca canalele si nu reuseste, orice cautare nu da nimic. Are la setari: Cautare Cablu/Antena digital, Analog si Cablu/antena digital si analogic, ce sa aleg? La analogic are mai multe setari, la prima linie C sau S la a doua BG, L si F parca apoi frecventa, cum sa fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La cablu daca este cu decodor este digital. Fara este analog. BG este formatul vestic (CCIR) in care lucram si noi.