| cristi2018 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati cu o problema.

Deci, atunci cand imi deschid PC-ul, imi apare ca de obicei specificatiile placii video, dar dupa aceea ramane ecranul negru, nu-mi mai apare nimic. De regula, dupa placa video aparea specificatiile despre PC, Procesor, si dupa mi se incarca Windows-ul.

Iar culmea e ca daca il pornesc cu monitorul conectat la placa video incorporata, imi merge :/. Sa fie oare placa video de vina? Imi mergea inainte fara probleme. Iar dupa ce am bagat alta placa video(una noua) ca sa o testez(vrioam sa cumpar alta de la un prieten, am deschis unitatea si dupa ce am scos placa video, mi-am dat seama ca nu am intrare PCI EXPRESS, si am bagat placa video veche la loc) nu mi-a mai mers placa veche. Iar cand zic ca nu-mi mai apare nimic pe ecran, nu glumesc. Apare modelul placii video si dupa nu mai apare nimic
Repet: Sa fie de vina placa video dedicata?
Cel mai bun raspuns are FUNDA!

Răspuns Câştigător
| darkwisper a răspuns:

De cand se intampla?
De cand ai scos placa video veche?
Daca da, curata si tu PC-ul mai ales slotul de placa video.
Daca se intampla dinainte, recomandarea mea sa urmezi pasii:
1) scoti PC din priza, deschizi capacul de la PC, si pe placa de baza vei vedea o baterie mare. O scoti si faci intre centrul si marginea slot-ului de la baterie scurt circuit. Facand asta, golim BIOS-ul, asta in cazul in care exista ceva din BIOS.

2) Daca solutia de mai sus nu merge, posibil sa fie si ceva de la PC, adica de la slotul plcaii video sau chiar de la placa video in sine.

1 răspuns: