| LacatDeOtel a întrebat:

Salut, vreau sa creez un server de minecraft sa ma joc eu cu colegii (nu sa am player sau mai stiu eu ce) si am cautat pe Youtube cum sa creez server minecraft crack. Am facut port forward din ala la 25565 si cand ii dau test port nu merge zice failed. De ce? Aici poze: https://imgur.com/a/jeQBEnK

2 răspunsuri:
| Teo0011 a răspuns:

Incearca sa folosesti Hamachi. Pune-ti prietenii sa il instaleze, iar mai apoi, vei crea un server iar ei se vor alatura in serverul acela.Am uitat cum se face, l-am folosit de mult, dar stiu ca mergea sa fac un server si sa ma joc cu amicii mei orice joc care era pe crack-uit de pe net.Cauta ceva pe YouTube, sigur vei gasi.Bafta!

| LacatDeOtel explică (pentru Teo0011):

Stiu asta cu hamachi dar faza e ca eu nu vreau asa deoarece vreau sa am si plugins pe server(mai multe comenzi cum ar fi /sethome /home) si sa fim mai multi. La hamachi trebuie sa il deschid sa intru iar pe lume si e mai nasol.