| andreylng a întrebat:

Vreau sa cumpar un pc de gaming second-hand si asi dori sa stiu daca acesta este ok http://www.itmar.ro/......on-r9-1564

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Pai la ce pret are e ok... o sa mearga toate jocurile dar sa nu le vrei la setari maxime pentru ca nu poate face minuni happy

| andreylng explică (pentru lpavel):

Am vazut cateva teste cu farcry 5 si il rula in 30-40 fps pe ultra

| andreylng explică (pentru lpavel):

Am vazut teste cu farcry 5 si il ruleaza pe ultra in 30 40 fps

| lpavel a răspuns (pentru andreylng):

Far cry 5 are cerinte mari dar ce sa zic, daca ai vazut tu atunci asa o fi...

| andreylng explică (pentru lpavel):

Ok,mersi

| andreylng explică (pentru lpavel):

Dar de pc-ul asta ce zici? e mai bun?

| lpavel a răspuns (pentru andreylng):

Procesorul e mai bun dar placa video nu! Cred ca ar trebui sa ramai la primul...

| andreylng explică (pentru lpavel):

Pai e 1050 ti, nu e bun?

| lpavel a răspuns (pentru andreylng):

Asa e, DAR e pe 128 bit= puterea placii video! happy celalalt e pe 256, deci... happy

14 răspunsuri:
| j1NNNx a răspuns:

Procesorul e cam slab, mai bine mai strange bani si intra pe pcgarage ca sa iti faca baietii o configuratie cum trebuie

| andreylng explică (pentru j1NNNx):

Da.dar ma va costa mult mai mult...iar eu as dori sa iau unul acum de sarbatori... daca ai alta sugestie de pc pana in 1700 lasa link aici

| Gheorghe_Nicolae_1974 a răspuns:

Mai bine iti iei un ryzen 3 2200g cu 8gb la 3000mhz o placa de baza b450 o carcasa+sursa si un ssd. PUBG 30-40 fps FULLHD / Fortnite 60fps / CSGO 100-150 fps.Pe viitor il upgradezi si aia a fost.Asa iei unul SH si ce faci. Upgradat ce? Ca ar trebui sa schimbi tot.

| andreylng explică (pentru Gheorghe_Nicolae_1974):

Eu doresc sa tin acest pc macar 3 ani, iar apoi oricum fac alt build mai puternic

| andreylng explică:

Din ce teste am vazut ruleaza chiar si farcry 5 pe ultra in 30-40 fps