| PuFiLiCi98 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o consola pentru jocuri gen Fifa 15, Gta V, insa nu stiu ce consola. Daca iau xbox 360 ma gandesc ca jocurile peste 1 an 2 nu o sa mai mearga pe el. Pe ps3 la fel, pe wii nu mai zic. Daca iau XBOX 360 ce avantaje si dezavantaje o sa am?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Pe oricare din console, jocurile o sa mearga oricand, de-aia sunt console. Daca nu o sa se mai fabrice jocuri pentru acele console, aia e alta diferenta.
Incearca sa te uiti la promotiile de la eMAG: http://bit.ly/1zLfgSE
in caz de nu esti multumit il poti returna. Daca vrei sa-ti functioneze jocurile cele mai noi pentru o perioada mai mare axeaza-te pe ps4 sau xbox one. Ambele sunt la fel, performanta si toate cele. Avantaje/dezavantaje sunt mici, unele jocuri sunt exclusiv pentru Xbox altele pentru PS.Cauta ce jocuri vrei sa te joci si fa o comparatie la ce mod de consola sunt eliberate.