| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar un pc bun de gaming la un pret decent (2000) pentru a juca macar pe grafici low-medium(de preferat medium) fara lag pentru: Assassin's creed valhalla, Red dead redemption 2, Cyberpunk 2077 si Sekiro
Am gasit un pc decent si am nevoie de pareri
Specificatii:
Procesor
Model Procesor Intel Core i7-2600
Frecventa procesor (GHz) 3.40
Alte specificatii 8 MB SmartCache 5 GT/s DMI
Placa De Baza
Video Dedicat 4GB DDRX 128/256 Biti, Nvidia-Ati Gt 730,

Sunet integrat Realtek ALC888S – High Definition
Retea integrata 10/100/1000 Mbps
Chipset Chipset Intel H61
Memorie
Capacitate RAM 16GB
Tip RAM DDR 3
Unitati De Stocare/Optice
Capacitate HDD (GB) 500GB SSD
Interfata HDD sata
6 x USB 2.0 ports
1 x RJ45 LAN Port
1 x Audio I/O

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Boss, pentru medium ar trebui sa dublezi bugetul. Fara suparare, dar cu rasnita aia de placa video tot ce o sa vezi e ecranul de start de la Cyberpunk 2077 si dupa isi da crash.