| BJK1903 a întrebat:

Salut,vreau sa imi iau un laptop si as avea nevoie de parerile voastre(pentru cei care se pricep). Laptop Gaming Lenovo Legion Y520-15IKBN, Intel Core i7-7700HQ, 8GB DDR4, HDD 2TB, nVidia GeForce GTX 1050 TI 4GB, Free DOS...Merita?

Răspuns Câştigător
| Fly2Sky a răspuns:

E un laptop foarte bun pentru gaming si streaming.Dar as zice sa cauti ceva cu o placa video GTX 1060 3/6 GB..Acel GTX 1050 TI cu i7-7700 nu arata foarte bine..ar trebui ceva pe masura! Oricum depinde si la ce il vei folosi.Pentru Gaming iti ajunge GTX 1050 Ti, dar parerea mea e sa cauti ceva cu 1060. Bafta

| BJK1903 explică (pentru Fly2Sky):

Il iau pentru gaming, am cautat si 1060 si am gasit mai scump... Am gasit redus de la 56 mil la 35 mil, si ma tenteaza sa il cumpar.

| Fly2Sky a răspuns (pentru BJK1903):

Daca gasesti ceva cu aceleasi componente dar cu GTX 1060 ia-l... poti vedea teste si multe altele ..iti urez succes

| BJK1903 explică (pentru Fly2Sky):

Mersi frumos, o sa vad daca gasesc 1060, daca nu raman la asta.

7 răspunsuri:
| Sudi a răspuns:

Da,merita.As vrea sa stiu cat dai pe el? Daca vrei sa te joci jocuri din 2016-2017.O sa-ti mearga bine, dar parerea mea este ca mai bine strangi mai multi bani si-ti iei un Calculator. Daca ai nevoie de ajutor pentru ati recomanda ceva, imi zici.

| BJK1903 explică (pentru Sudi):

Salut,laptopul costa 57 mil, dar este la reducere la 35 mil... Nu am timp de pc, sunt student si nu am chef sa stau in fiecare saptamana cu unitatea in tren + ca trebuie sa cumpar monitor, tastatura si casti. Asa dau 35 mil si imi iau ceva gata, cum e laptopul laughing

| noname04 a răspuns:

Normal ca merita! E foarte bun dar eu iti recomand daca vrei sa te apuci de Gaming sa iti iei un PC (parerea mea)

| BJK1903 explică (pentru noname04):

De PC nu am timp, plus ca nu mai merita. Am pc dar nu mai imi place, am numai fire de la monitor, tasta, boxe si tot asa. La laptop imi pun un mouse si gata.