| Kedoaka79 a întrebat:

Salut, vreau sa imi schimb windows-ul la laptop si nu vreau sa pierd toate datele, jocurile si aplicatiile de pe el, ce pot face sa le bag dupa iar, sau daca imi schimb laptopul si vreau sa transfer toate datele ce pot face, vreau raspuns pentru windows ca din cate stiu eu cand schimb windows-ul se reseteaza pc-ul.

Răspuns Câştigător
| mickeyMT a răspuns:

Incearca sa iti pui aplicatiile pe un drive. Foloseste Google Drive/Microsoft One Drive pentru stocare in cloud; le incarci acolo si pe baza contului de google/contului de Microsoft o sa le ai acolo dupa ce iti reinstalezi windows-ul.

| Kedoaka79 explică (pentru mickeyMT):

Daca il duc la service si le zic acolo sa imi faca asa cum ai zis tu imi fac?

| mickeyMT a răspuns (pentru Kedoaka79):

Nu are rost sa il duci, pentru ca e foarte simplu sa faci tu acasa. Descarci, hai sa zicem, Google Drive ( https://www.google.com/intl/ro_ALL/drive/download/ ), iti faci un cont de google, asta daca nu ai deja, instalezi aplicatia si dupa ce s-a terminat de instalat o sa iti creeze un folder special unde poti sa iti pui tu toate fisierele pe care vrei sa le salvezi in cloud (le copiezi acolo si Drive-ul o sa faca toata treaba de upload). O sa vezi ca s-au incarcat pe cloud cand in dreptul fisierului o sa iti arate un semn de bifat cu verde.

| Kedoaka79 explică (pentru mickeyMT):

Adica copiez acolo tot ce e pe desktop?

| mickeyMT a răspuns (pentru Kedoaka79):

Da. Copiezi in folder-ul ala toate fisierele/aplicatiile pe care vrei sa le salvezi.