| sapph a întrebat:

Salut, vreau sa invat programare, in special C#, C++, ma refer sa fac aplicatii pentru windows dar nu stiu de unde sa incep si de la cine sa invat. Cineva care stie despre ce vorbesc si ma poate ajuta, multumesc!

4 răspunsuri:
| Dorian1997 a răspuns:

Poti merge la cursuri de informatica, dar sa stii ca nu prea poti face multe aplicatii in C++. Eu ti-as recomanda un curs Java.

| sapph explică (pentru Dorian1997):

Ma intereseaza mai mult sa invat cat de cat ca apoi sa fiu capabil sa fac cateva Cheats pentru anumite jocuri, pentru asta vreau sa invat mai mult. no hate =)

| Dorian1997 a răspuns (pentru sapph):

Si eu la fel am inceput, dar chiar iti trebuie un curs, pentru ca daca nu, nu vei reusi sa faci foarte multe. Iti recomand sa folosesti Microsoft visual studio, poti face foarte multe cu acesta si nu este foarte greu de folosit!happy

| sapph explică (pentru Dorian1997):

Folosesc Visual Studio dar nu prea stiu sa fac in el foarte multe odata ce nu prea stiu sa program ceva. O carte e folositoare, un curs online, sau altceva?
Multumesc.