| Alexandru_Nacu_1998 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi achiziționez un laptop gaming în valoare de 3000-3500lei ce îmi recomandați?

3 răspunsuri:
| Darky000 a răspuns:

Pur si simplu, nu iti lua laptop, ce-a mai mare greseala pe care o poti face. mai strange bani daca reusesti si cumaparati un calculator pe piese, de 4000. si o sa te duca mai mult ca laptop-ul.

| Marycel a răspuns:

Dacă vrei să faci live de pe laptop cu jocuri gen fortnite sau gta 5 care sunt populare îți recomand ăsta: Laptop ASUS X509FL-EJ052, Intel Core i7-8565U pana la 4. 6GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 512GB, NVIDIA GeForce MX250 2GB, Free DOS, gri

| Pilif4Ace a răspuns:

Daca vrei un laptop de gaming bun sa nu te grabesti. In primul rand uita te cata memorie are, ca am vazut ca majoritatea au iceput sa aiba doar 100 si ceva de gb pe un ssd si practic n ai ce sa faci doar ca atat.
La ce sa te uiti:
RAM: 4+
Memorie hard disk: 1 TB, sa nu fie SSD(nu pentru ca nu e bun, dar la bugetul acela nu gasesti un laptop cu un ssd rezonabil)
Placa video: Nvidia gtx 900+( sa fii atent sa nu fie GT, ci, sa fie GTX. GT e super prost, sa fii atent ca sa nu fii pacalit)
Procesor: orice Intel de peste 3.0 GHz
Cam atat, bafta, cel mai bine e sa compari. Nu te grabi.