| DOLFY a întrebat:

SaluT! Vreau sa stiu cat de buna este placa video Intel(R) g33/g31 express chipset family si cat de compatibila ie. Am instalat Euro Truck Simulator 2 si nu imi merge, la deschidere imi spune : Euro Truck Simulator 2 has stopped working am Windows 8, vreau sa stiu daca din cauza placi video nu imi merge!

8 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Binenteles ca din cauza placii video nu-ti merge! Aia NU e placa, e tentativa de placa big grin

| DOLFY explică (pentru lpavel):

Mai putea recomanda o placa... si cam de cata putere

| TheGuy92 a răspuns (pentru DOLFY):

Buget?

| DOLFY explică (pentru TheGuy92):

Nu stiu exact... dar vreau sa imi fac o idee, cata putere trebuie sa aiba sa fie cat de cat acceptabila, ma refer la jocuri... Euro truc, Farming simulator Fifa, Gta

| TheGuy92 a răspuns (pentru DOLFY):

Ce parti mai ai in calculator? Ca nu-ti pot da orice placa daca sursa e slaba sau procesorul e problema mai mare.

P.S: Du-te pe iconita de la My Computer, da click dreapta, da la Properties si trebuie sa fie partile pe acolo.

| DOLFY explică (pentru TheGuy92):

Ti-am pus o imagine cu detalii http://www.fileshare.ro/e31353935

| TheGuy92 a răspuns (pentru DOLFY):

Procesorul e cam slabut :/

Un Intel i3, la placa video un R7 240 1 GB GDDR5 ar fi bun.

P.S La placa care ti-am dat-o merge pana si un GTX 750 TI, dar e cam scump. (dar o optiune buna)

| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns (pentru TheGuy92):

Sau un R7 250 Gygabite 2GB