| Mitrutz_Mitrut_1997 a întrebat:

Vreau sa stiu daca aceasta memorie RAM http://www.emag.ro/......D68SRBBBM/ este compatibila cu placa de baza ASRock H61M-VG3?

11 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Ai mai pus o data intrebarea asta si ti-am zis ca merge. Doar ca va rula la frecventa ramilor de acum.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Hitback):

Daca ai observat, aceasta memorie RAM este savage iar cealalta este Fury, au frecventa diferita si latenta diferita!

| Hitback a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Asta nu conteaza. Tu ai intrebat daca se potriveste si ti-am raspuns. Nu inteleg de ce ai lua pe 1866 tinand cont ca placa de baza suporta maxim 1600. Cred ca suporta cu oc 1866 si cu un proc puternic dar nu cred ca faci oc. Eu am exact acelasi ram doar ca pe 1600mhz.

In jocuri nu te ajuta deloc daca are frecventa 800 1333 sau 1866 sau cat mai vrei tu. Absolut deloc.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Hitback):

Am procesor Intel Pentium G2130 3.20 Ghz
De ce nu m-ar ajuta in jocuri daca am vazut descrierea si spune ca este specializat in gaming!

| Hitback a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/intel-celeron-pentium-0213.html

Suporta dual channel de 1600. Daca bagi mai mult va functina la 1333 default si 1600setati din bios.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Hitback):

Pai daca frecventa nu ma ajuta in jocuri, atunci ce ma ajuta? Latenta?

| Hitback a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Ramul in general. Latenta are legatura cu cl-ul. Cu cat cl-ul e mai mic cu atat e mai rapid ramul.

| Mitrutz_Mitrut_1997 explică (pentru Hitback):

Adica conteaza doar cati GB RAM am pentru a ma ajuta in jocuri?

| Hitback a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Esti perspicace. Exact asta conteaza.

| LuciWv a răspuns:

Da va merge.
Placa suporta DDR3 si frecventa MHz 1866.
Va intra va unsa.
Bafta!

| Jmecherosu14 a răspuns:

Da se potriveste! Pt ca placa ta de baza ofera slotul memoriei ram ddr3 si se potriveste! Bafta!winking