| alexboss2020 a întrebat:

Vreau sa stiu daca PC-ul meu poate rula urmatoarele jocuri noi care vor aparea in 2017 peste 2-3 luni
Forza Motosport 7
The Crew 2
Assassin's Creed Origin
Need for Speed Payback
FIFA 18
Far Cry 5
Componente: A8 6600K 3. 9ghz quad-core 4. 2ghz turbo boost(in jocuri)
RX 460 4GB MSI OC
8GB RAM 1600mhz
Monitor Samsung S24F350FHU
placa de baza FM2A58-VG3+R2.0
windows 10 pro 64 bit cu licenta si driverul este ultima versiune de pe site-ul amd, win este activat si este cu licenta

4 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Le va rula doar ca pe low-very low.Eu am 8gb ram, AMD FX 6300 si R9 280x tri-x vapor-x 3gb edition si am jucat Watch Dogs 2, Dishonored 2 si Witcher 3 pe medium.

Cum PC-ul tau e putin mai slabut si cerintele jocurilor mentionate vor fi destul de ridicat, cred ca le vei putea juca pe low.

Totusi cerintele lor de sistem nu cred ca sunt aparute inca(ci doar niste speculatii) si s-ar putea sa fie o parte din ele foarte bine optimizate incat sa le joci chiar si pe medium.

| alexboss2020 explică (pentru BlackNinja):

Pai si eu la fel am jucat jocurile aleea pe medium, cred ca PC-ul tau are o problema normal nu ar trebui sa joci pe high jocurile specificate de tin, si chiar nu te mint, cauta pe net witcher 3 gameplay rx 460

| alexboss2020 explică (pentru alexboss2020):

Deci uite asa cum am jucat eu
Watch dogs 2: setari medii 35-50 fps
Witcher 3 setari medii 30-40 fps
repet ca am jucat in full hd si nu am avut lag si cand zic min 30 sau 35 fps ma refer ca foarte rar s-a intamplat sa scad de la 40 fps decat in unele locuri unde este nevoie de mai multa putere grafica

| AdreAdre a răspuns:

Desigur! E un sistem bun.