| anonim_4396 a întrebat:

Salut vreau sa stiu daca urmatoarele configurati sunt bune pentreu gaming? adica incate fps ar mege ex gta v Procesor: Intel® Core™ i5-4460 Processor
(6M Cache, up to 3.40 GHz)
Placa de baza: ASRock B85M-DGS
Placa video ASUS Nvidia GeForce GTX 560 DirectCU 1GB DDR5 256-bit (in total 5 GB)
Memorie ram: 8 GB DDR3 1600 MHz marca Patriot Viper
Solid State Drive (SSD) Kingston SSDNow UV400, 120GB, 2.5", SATA III
Hard disk : 1 TB Western Digital
Sursa Njoy Titan 600, 80 Plus Bronze, 600W, ATX, PFC Activ.

2 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, scrie pe Google numele jocului care doresti sa il joci, iar dupa el de exemplu GTA V System requirements, si te baga pe niste siteuri unde bagi tu componentele PC-ului tau, face comparatie intre pc-ul tau si componente si iti spune ce joc ruleaza, apar si fps-urile big grin

| TheOneTime a răspuns:

Placa video este groaznica si procesor cu 2 generatii in urma si mai scump ca cele de ultima generatie. Pe scurt, e cam varza. Daca doresti o configuratie de ultima generatie, perfecta pentru gaming la acelasi pret ca aceasta, da-mi mesaj pe mail : sebysebi14@yahoo.com