| anonim_4396 a întrebat:

Vreau servere SAMP RPG gata facute! cine imi poate da linkuri de download?
as vrea sa aiba aceste criterii:
sa fie factiuni( inclusiv Pd, FBI, National Guard-aparte)
sa aiba sisteme de admin bune, ca am avut un server si nu puteam sa ma fac admin!
daca este descrierea lui va rog sa-mi dati link-ul ori scrie-ti aici!
funda! URGENT, va roog!

45 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

HostName: [0.3.7]Respect-Game: O noua viata!
Address: r-game.samp.ro:7777
Players: 16 / 45
Ping: 23
Mode: RG:RPG v1.4.6
Language: Romana

| AlexAndrei96 a răspuns:

Uite aici. Este serverul meu nou! Astazi l-am deschis! Are 16 factiuni (Politia Romana
Serviciul Roman de Investigatii
Armata Romana
Smurd
The Mafia
The Triads
Primar
Assasin
Stirile PROTV
License Factions
Taxi Romnicom
Ballas
Grove Street
Varios Los Astecaz
Los Santos Vagos
Remorcari Auto)

Jooburi (Detective
Lawyer
Mechanic
Car Jacker
Arms Dealer
Drugs Dealer
Bus Driver
Whore
Bodyguard
Boxer
Paper Boy
Trucker
Farmer
Maturator
Garbage Collector)

si este accesorizat cu
Newbie Chat
Take Job
Passport
Buletin[img]
Vama(care nu poti trece fara passport)
Peste 350 de masini
Jail mutat in armory
Textdraw care arata timpul din jail
Textdraw care iti apare numele sub minimap
Culori la factiuni
Anti Money Chat = Care s-a facut cu inlocuire de GivePlayerMoney in GivePlayerCash si GetPlayerMoney in GetPlayerCash
Anti Hack de weapon
Mapa Modificata
Biz nou de rent NRG-500
Biz nou de rent Boat(barci)
Text draw care arata cati playeri sunt online mai sus de minimap
Ceas folosint texdraw
Masini Politia Romana pe Rank
Camera de antrenament in Armory pentru politisti
Comenzi noi Politia Romana, Remorcari Auto si Hitman
Helpers
Functia DisableInteriorEnterExits(); folosita ca sa inchida intrarile, dar sunt comenzi 40% folosite pentru enter/exit
Textdraw care arata informatiile masini
Puteti cumpara licente de la City Hall sa numai stati dupa membri license factions
DMV(examen de dat de permis) cu intrebari ca in realitate
Pe acest server nu va fi lag nici pe un host foarte prost deoarece este folosita functia OnPlayerUpdateEx facuta cu un timer
Multe altele le vedeti pe server.
Daca esti interesata cheamati prieteni si haide pe serverul meu RolePlay ca sa fi si tu Leader sau ADMIN! IP-25.156.216.172:7777. Va astept cu drag!

| AlexAndrei96 a răspuns:

Uite aici. Este serverul meu nou! Astazi l-am deschis! Are 16 factiuni (Politia Romana
Serviciul Roman de Investigatii
Armata Romana
Smurd
The Mafia
The Triads
Primar
Assasin
Stirile PROTV
License Factions
Taxi Romnicom
Ballas
Grove Street
Varios Los Astecaz
Los Santos Vagos
Remorcari Auto)

Jooburi (Detective
Lawyer
Mechanic
Car Jacker
Arms Dealer
Drugs Dealer
Bus Driver
Whore
Bodyguard
Boxer
Paper Boy
Trucker
Farmer
Maturator
Garbage Collector)

si este accesorizat cu
Newbie Chat
Take Job
Passport
Buletin[img]
Vama(care nu poti trece fara passport)
Peste 350 de masini
Jail mutat in armory
Textdraw care arata timpul din jail
Textdraw care iti apare numele sub minimap
Culori la factiuni
Anti Money Chat = Care s-a facut cu inlocuire de GivePlayerMoney in GivePlayerCash si GetPlayerMoney in GetPlayerCash
Anti Hack de weapon
Mapa Modificata
Biz nou de rent NRG-500
Biz nou de rent Boat(barci)
Text draw care arata cati playeri sunt online mai sus de minimap
Ceas folosint texdraw
Masini Politia Romana pe Rank
Camera de antrenament in Armory pentru politisti
Comenzi noi Politia Romana, Remorcari Auto si Hitman
Helpers
Functia DisableInteriorEnterExits(); folosita ca sa inchida intrarile, dar sunt comenzi 40% folosite pentru enter/exit
Textdraw care arata informatiile masini
Puteti cumpara licente de la City Hall sa numai stati dupa membri license factions
DMV(examen de dat de permis) cu intrebari ca in realitate
Pe acest server nu va fi lag nici pe un host foarte prost deoarece este folosita functia OnPlayerUpdateEx facuta cu un timer
Multe altele le vedeti pe server.
Daca esti interesata cheamati prieteni si haide pe serverul meu RolePlay ca sa fi si tu Leader sau ADMIN! IP-25.156.216.172:7777. Va astept cu drag!

| availablehandyman a răspuns (pentru AlexAndrei96):

Ai un skype, s-au YM? vreau sa vorbesc ceva cu tine despre server!

| AlexAndrei96 a răspuns (pentru availablehandyman):

Ce despre server? si.da, Sim Plu - skype, Alexgame31@yahoo.ro -Y! M

| KingMidas a răspuns:

Aici aici tot ce iti trebuie, funda?
http://head.taro.tv/t2047-server-samp-gata-facut

| AnimeKid a răspuns:

E svr RolePlayG?

| PirvuDaniel1996 a răspuns:

Uite aici un server RPG samp.af-school.ro:7777 e de vanzare 200lei daca doresti

| vasi22 a răspuns:

Mda salut! Ai spus si citez : Ca am avut server si nu puteam sa ma fac admin!
Pai adminul ti-l faci din consola/ftp.

Daca ai un GameMode Bun cu detoate contacteaza-ma te rog pe skipe : vasi.agache am un server si daca ma ajuti...

Stabilim detalile dupa.

| LuCy21 a răspuns:

HostName: Respect-Game: Unban All!
Address: respect-game.ddns.net:7077
Players: 3 / 100
Ping: 15
Mode: RG:RPG v1.1.0
Map: RG City
Incepatorii primesc level 2 si 1kk
Daca aduci un player care face level 3 vei primi 500k, deci daca aduci 4 playeri care fac level 3 primesti 2kk

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

Intra aici: Cautam STAFF 93.119.30.81:7777 Dam lideri!

Rpg ADEVARAT! Si te ajutam cu ce vrei tu

| Marius_Mihaitza_Alexandru_1997 a răspuns (pentru Mihai_Gabi_1999):

Eu is helper cu experienta si om corect id meu johnny. test30@yahoo.com astept.

| Mihai_Gabi_1999 a răspuns:

IP server: 93.119.30.150:7777

Mod server: Roleplay unic in Romania la job-uri, factiuni, masini personale, eventuri geniale si multe altele.
Playeri on: 40/50 seara, ziua, aprox 30
Nu se dau admin si lidere aiurea, trebuie sa fii activ si sa joci pe server! incercam sa fim un server corect cu toata lumea.
Suntem satuli de serverele naspa din Romania cu admini inacapabili si owneri la fel.
SE CAUTA HELPERI care sa ajute playerii, poate folosi comenzi de kick, /spec, etc.

Este un server de SA:MP foarte mistoo!

| Mp3Fustangiu a răspuns:

Si eu caut sa cumpoar un server de genu cine ma poate ajuta|

| MinecraftDenisuk a răspuns:

Cel mai tare Sv. O sa fie cel mai plin. Acm s-a deschis cine e activ primeste agent si poate chiar admin si lideri! Se cauta liderii! Gen-Gaming. Connect 188.213.212.102:7777 E inchis se mai face cate cv pe el...

| sebi29 a răspuns:

Uite un site alegu un sv si descarca-l http://lumeavirtuala.ucoz.net/index/download/0-4 dupa descarca un sv normal depe samp http://www.sa-mp.com/ si copi si dupa du-te in sv tau si dai pest atentie nu copia server.cfg ai inteles ma gasesti pe facebook

| SenKing a răspuns:

Rpg.redgame.ro
Un server deschis in aceasta luna, cu un sistem de rob original, in banca din lv.

| Andrei_Geani_1993 a răspuns:

Server sa:mp nou deschis:
GM RPG Role-Play
DealerShip cu toate masinile
Job-uri unice
Conturi premium si giftbox
Se vor da admine, helpere si lidere
Update-uri zilnic si fara bug-uri!
IP:93.119.25.75:7777

Server samp newly opened:
GM RPG RolePlay
Dealership with all cars
Unique Job
Premium accounts and giftbox
It will give admine, helpers and leaders
Daily updates and no bugs!
IP: 93.119.25.75:7777

| Crazy2001 a răspuns:

HostName: Bugged RPG
Address: rpg.bugged.ro:7777
Players: 248 / 800
Ping: 9
Mode: RPG Romania 2.15.5
Map: LS and LV
Aste este cel mai Tare server Rpg din Romania, vb serios la ora 17:00 Sunt 800\800

| SheGa a răspuns:

Cauti un server SAMP bun? 89.33.242.95:7777 este solutia! Un server rpg cu foarte multe posibilitati! Playeri 700+

Daca esti nou si vrei sa ai parte de un ajutor, cand iti creezi cont si te intreaba cine te-a adus, apesi pe da si scrii 847839 si eu te voi ajuta.

Level 2 - 500$

Level 3 - 1500$

Level 4 - 1500$

Level 5 - 1000$ + bani de licente

Level 7 - 3000$

Level 10 - o masina (valoare maxima 20 000)

+ multe alte bonusuri

| VreauSaPlang a răspuns:

HostName: Rpg-Pgz 0.3z 40/50 - LV UP + 1.5KK!
Address: rpg.pgz.ro:7777
Players: 14 / 50
Ping: 31
Mode: PGZ:RP v0.0.4
Map: LS||LV||SF||PGZ

Acest server este un server cu idei originale si merita incercat.
Scripterul servarului este tiCooo. un scripter foarte bun.
Case originale eventuri in fiecare zi si multe altele.
Nu va veti plictisi incercati si at sa vedeti.
Cand intrati pe sv veti primi lvl 3!

| VreauSaPlang a răspuns:

HostName: 93.119.30.151:7777
Address: 93.119.30.151:7777
Players: 15 / 50
Ping: 45
Mode: SAMPIND:RP v0.0.4
Map: LS-LV-SF

Un server serios!
Un server pe care nu te vei plictisi!
Staff activ!
Admini/Agentii te vor ajuta cand vei intra!
Cand intrati pe sv primiti lvl 3!

| IulianGeorge a răspuns:

HostName: MaX-GameS RPG | In 16.03. 2014 Hostat
Address: 94.52.192.97:7777
Players: 1 / 50
Ping: 111
Mode: MaX-GameS|RPG v0.3
Map: LS • LV • SF

| CLUBARD a răspuns:

Cum as pute lua legatrua cu tine?

| Rusu_Andrei_1997_Hnt6 a răspuns:

HostName: GameLife: StreetGame RPG-GF Pro-Official [0.3z]
Address: 185.36.253.149:7777
Players: 0 / 50
Ping: 23
Mode: PG:RP v4.8c
Map: LS and SF

| Lorenso a răspuns:

HostName: [0.3z] Ne-Xam - Cautam Lideri / Helperi!
Address: 93.119.30.139:7777
Players: 42 / 50
Ping: 16
Mode: RO:RPG v1.6
Map: San Andreas

Castigi foarte usor banii la joburi! ( 5000-18000$)

| Simion_Alin_1996 a răspuns:

DmQloHe.png

Comunitatea B-Zone va invita pe cel mai mare server romanesc de SA-MP(San Andreas Multiplayer): (RPG2.B-Zone.Ro:7777)
Hostname: B-Zone: RPG Server 2 [0.3x]
Address: 89.33.242.97:7777
DNS Address: RPG2.B-Zone.Ro:7777
Players: 300+/1000

De ce B-ZONE?

- un gamemode care imita realitatea, cel mai cautat de altfel.
- serverul se intinde pe intreaga harta San Andreas.
- cel mai popular server romanesc.
- un mediu plăcut de joc unde vă puteți distra alături de prieteni și unde vă puteți face prieteni noi.
- ajutor informativ pentru începători din partea echipei de Helperi și Admini.
- posibilitatea de a avansa rapid în nivel.
- vehicule de tutorial pentru începători care se îmbunătățesc odată cu avansarea în nivel (Level 1 - Faggio, Level 2 - Perennial, Level 3 - Bobcat, Level 5 - Bravura, Level 7 - Landstalker).
- prețuri accesibile pentru a vă cumpăra vehicule, case, bizuri și slujbe care vă oferă un venit frumos pentru a strânge bani.
- sistem de referral prin care puteți profita financiar dacă vă aduceți prietenii pe server.
- event-uri organizate in permanenta.
- multe alte lucruri interesante care va trebui să le descoperiți singuri, nu veți regreta.

Facțiuni

- Pașnice (nivel 5):

Los Santos Taxi
Las Venturas Taxi
San Fierro Taxi
Paramedics
News Reporter
School Instructors
Tow Truck Company

- Ganguri (nivel 7):

Verdant Family
Vietnamese Boys
Green Street Bloods
The Tsar Bratva
Red Dragon Triad
Southern Pimps
Avispa Rifa
El Loco Cartel
69 Pier Mobs

- Departamente (nivel 10):

LS Police Department
LV Police Department
SF Police Department
Federal Bureau of Investigation
National Guard
- Agenție (nivel 10):

Hitmen Agency

Va asteptam sa va simtiti bine alaturi de noi!

| ienciuandrei a răspuns:

HostName: RPG.PCZ.RO [0.3x] | 25/50 ALEG LIDERI/STAFUU!
Address: 86.105.27.195:7777
Players: 4 / 50
Ping: 20
Mode: PGZ:RP v0.0.1
Map: LS||LV||SF||PGZ

STAFF-UL inca nu s-a ales, dar eu voi fi poate in STAFF cu numele Drei. si leader la Blood Mafia, /report m-a adus Drei. (daca da-ti asa puteti fi la mine in clan rank 3 directwinking

| rauldochita a răspuns:

Rpg.souls.ro te asteapta, avem getgift on +poti castiga 500pp +sanse helper/admin. Factiuni:School Instructors LS
LSPD
NG
FBI
Taxi LS
Mafiile(Ballas, Grove Street...)
Paramedic departament
Hitman Agency.
Avem la getgift:100. 000materiale
4-560pp
masina
casa
biz
Foarte multe eventuri organizate pe zi!
Avem panel+forum+radioul nostru.
Va asteptam cu mult drag.

| grunzu a răspuns:

[center][img]http://www.vibeplay.ro/forum/styles/X_Silver/imageset/site_logo.png[/img]
[b]Comunitatea [color=#FF0000]VibePlay.Ro[/color] are 1 an jumatate vechime, avansand mult mai rapid in comparatie cu alte comunitati de gaming, atingand astfel deja [color=#FF0000]4000 utilizatori [/color].[/b]

[b]Comunitatea este in continua dezvoltare, motiv pentru care recrutam cu drag orice tip de server de jocuri online.
Pentru detalii despre afilierea serverului vostru in cadrul comunitatii, adaugati id-ul de mess xtream3r@yahoo.com, sau trimiteti un PM pe forum: http://www.vibeplay.ro/forum.[/b]

[b]Odata ce intri in comunitatea [color=#FF0000]VibePlay.Ro[/color], ai ocazia sa te delectezi cu o gama variata de jocuri online, in retea precum:[/b]

[color=#00BFFF][b][i]Grand Theft Auto San Andreas Multi-Player :[/i][/b][/color]

[color=#00BF00][b][i][u]RPG.VibePlay.Ro[/u][/i][/b][/color]
[img]http://banners.gametracker.rs/.......jpg[/img]

[color=#00BF00][b][i][u]Truck.VibePlay.Ro[/u][/i][/b][/color]
[img]http://banners.gametracker.rs/.......jpg[/img]

[b]Serverul [color=#FF0000]RPG.VibePlay.Ro[/color] a fost infiintat in luna [color=#FF0000]iulie 2012[/color].In doar [color=#FF0000]3 luni[/color], in timpul vacantei, s-a atins si recordul de [color=#FF0000]137 playeri[/color] pe server. Calitatile care au adus serverul intr-un timp atat de scurt, pe linia de front, printre primele [color=#FF0000]10 servere[/color] de SA:MP din Romania, sunt seriozitatea, si devotamentul fondatorilor si al [color=#FF80FF]Staff-ului[/color] in a administra si a oferi conditii cat mai bune de joc pentru [color=#FF0000]playeri[/color]. [/b]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=U_DKeLiyONU[/youtube]

[b][i][color=#00BFFF]Counter Strike 1.6:[/color][/i][/b]

[color=#00BF00][b][i][u]CSGO.VibePlay.Ro - CS:GO Mod[/u][/i][/b][/color]
[img]http://banners.gametracker.rs/.......jpg[/img]
[color=#00BF00][b][i][u]CS.VibePlay.ro[/u][/i][/b][/color]
[img]http://banners.gametracker.rs/.......jpg[/img]
[color=#00BF00][b][i][u]GG.VibePlay.Ro[/u][/i][/b][/color]
[img]http://banners.gametracker.rs/.......jpg[/img]
[color=#00BF00][b][i][u]AWP.VibePlay.Ro[/u][/i][/b][/color]
[img]http://banners.gametracker.rs/.......jpg[/img]

[color=#00BF00][b][i][u]Team Speak 3:[/u][/i][/b][/color]
[img]http://cache.www.gametracker.com/.......png[/img]

[color=#00BF00]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/color]

[b][i][color=#00BFFF]Metin2Bite - Server Metin2 Romanesc Partener VibePlay.Ro[/color][/i][/b]

[img]http://vibeplay.ro/mt2blogotracker.png[/img]

[url]http://metin2bite.info[/url]

[color=#00BF00]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/color]

[b][i][color=#00BFFF]De asemenea, va puteti petrece timpul citind articolele de pe :[/color][/i][/b]

[img]http://vibeplay.ro/blog/wp-content/uploads/2013/08/this-that1.png[/img]
[url]http://blog.vibeplay.ro/[/url]

[color=#00BF00]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/color]

[b][i][color=#00BFFF]Aveti acces si la tutoriale din orice domeniu:[/color][/i][/b]

[img]http://vibeplay.ro/img/tut-logo.png[/img]
[url]http://tutoriale.vibeplay.ro/[/url]

[color=#00BF00]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/color]

[b][i][color=#00BFFF]Radioul comunitatii:[/color][/i][/b]

[img]http://s24.postimg.org/8vkz0diol/life5.png[/img]
[url]http://lifemusic.ro/[/url]

[color=#00BF00]-------------------------------------------------------------------------------------------------------------[/color][/center]

| Rhv_Andrey_1995 a răspuns:

Mda nu se poate gasi asa cevaa din cate stiu dar na cauta pe http://gta-mp.ro gasesti acolo. Funda Multumesc