| Flavy1 a întrebat:

Salut.vreau si eu sa stiu daca sunt bune aceste temperaturi ale procesorului:Intel g840 2.80ghz
-in idle 35-40 grade maxim(google,facebook, skype)
-in jocuri.ex:tomb raider, battlefield 4 maxim 50 de grade
va rog sa-mi spuneti si mie happy

2 răspunsuri:
| catalin12stretcu a răspuns:

Daca foloseti un cooler modest (gen stock) sunt foarte normale, ba chiar bune, dar daca folosesti ceva de 100-150$ nu cred ca ar trebui sa treaca de 45 de grade(in cazul procesorului tau), deci pasta termoconductoare nu e bine aplicata sau ai prins un procesor ''ghinionist''.

| KodrutZ a răspuns (pentru catalin12stretcu):

Bine ai venit in lumea reala! Cooler de 100-150 de dolari? Tu ai habar in ce an ne aflam macar? La 150 de dolari deja nu prea mai exista coolere de procesor aftermarket, poate doar vreun Noctua de-ala de neam prost, dar si alea se opreau pe la vreo 350-400 RON mi se pare.
@Flavy: Stai catinel, toate bune si frumoase. Nu are rost sa te agiti si nici nu merita sa dai bani pe racire aftermarket pentru procesorul ala. Daca ti se buleste cumva coolerul stock iti trimit eu unul de i3 moca, ca am procesorul de 2 ani dar nu m-am agitat cu coolerul stock, aveam dinainte un Scythe Katana 3 si l-am folosit pe ala.