| Cretu_Adrian-Ilie_2000 a întrebat:

Salutare.Acum ceva vreme mi s-a spart un cont de imvu.Am deschis "case" la support si l-am recuperat.Ieri a fost spart din nou si nu stiu cum.Intrebarea mea este: daca schimb email-ul la cont si parola, mai poate fi spart? Ce pot face ca cel ce l-a spart sa nu mai poata face asta? O seara/zi buna!

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa pui o parola lunga si complica, de preferat maximul de caractere posibil. Si nu cuvinte intregi.

| azeze a răspuns:

Sa inteleg ca tu nu ai schimbat parola dupa ce l-ai recuperat? Daca nu atunci de ce te mira faptul ca ti l-au spart? Verifica sa nu ai e-mail-ul conectat altundeva si schimba parola la e-mail si de pe joc + s-ar putea sa ai keylogger sau pur si simplu sa fie cineva cunoscut.