| zec a întrebat:

Salutare. Acum doua zile am decis sa imi reinstalez windows-ul pe laptop (windows 7 mai precis). In timpul instalarii,s-a oprit curentul pentru cateva minute,iar dupa ce am re-pornit laptopul,primesc o eroare,imediat dupa loading screen,in care scrie: "The computer restarted unexpectedly,or encountered an unexpected error. Windows installation cannot proceed. To install Windows,click OK to restart the computer, and then restart the installation". Am incercat metoda cu shift+f10 insa nu imi deschide fereastra command prompt. Mentionez ca laptopul este un Lenovo G50-70. Dau funda raspunsului corect.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sterge HDD-ul complet si reia procesul de instalare.

| Ax3LdeV a răspuns:

Am Lenovo si eu comanda e Fn+f10 daca nu iti merge fn+f2 intri in bios si iti selectezi primary boot pe ce ai tu windowsu