| AlexPo a întrebat:

Am o placa de baza Gigabyte GA-EP31-DS3L v2, 4 GB RAM DDR2 800 Mhz, un procesor Core 2 Duo E8400, o sursa de 450 W si o placa video MSI Radeon 4650 512 Mb DDR2.
As vrea sa stiu daca mi-ar merge un upgrade la placa video cu o Nvidia GT 640 2GB DDR3... vrea sa o cumpar dar nu sunt sigur daca merge pe placa de baza.(placa mea de baza are PCI x16 2.0 iar GT 640 e 3.0 dar am auzit ca nu conteaza)
Astept un raspuns! Multumesc!

1 răspuns:
| Antzzk a răspuns:

Da poti, numai sa scoti placa video cea veche, pentru ca nu o sa mearga cum trebuie. Numai ca aceasta placa trebuie pusa pe pci express