| Ioan489 a întrebat:

Am o placa video puternica care consuma separat cam 300w in full load. Mi s-a spus sa nu o folosesc in full load pe sursa respectiva pentru ca se va suprasolicita. Deci ce inseamna full load? Adica gaming pe setarile extreme? Ceva de temperatura? Si cum pot evita in a intra in full load cu ea?

1 răspuns:
| 2EXA a răspuns:

Full load : folosit la capacitate maxima, adica cat iti poate duce. Setarile extreme.
Temperatura depinde de fiecare gpu, poate sa fie si 50 si 60 grade.