| AlexMAV a întrebat:

Am o problema cu pc-ul de cateva saptamani, vreo 5-6 saptamani. Nu merge bine, am instalat windowsu' de 2 ori. Ultima data ieri, 13.01. 2016. Deci care e problema, paginile la internet foarte greu se incarca, jocurile imi merg sacadate, de ex, cs 1.6, delta force black hawk down. Inainte imi mergea superb jocurile. Am pe el Windows 7, 4GB Ram, placa video nVIDIA geforce210, cred ca e de un 1gb. Procesorul este Intel Pentium 2. 80GHZ, dual. I-am dat si din setarile pc-ului sa functioneze pe 2 nuclee dar nu. Are si pasta de aia procesorul acolo, e curatat tot, tot degeaba. Este gadgetul ala la windows despre procesor ( cpu ), ei bine el sta intre 70-100 % cand am activitate. Pe yt trebuie sa tin la 144 ori 250 pixeli ca sa mearga bine. Nu mai spun de jocuri... Ce e de facut?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi o tentativa, ori sa iti iei driverele din nou pentru componente, de pe site-ul oficial si sa le reinstalezi. Ori malware bytes + bitdefender sau avast, o scanare in profunzime, + defragmentarea hdd, posibil sa ai si virusi, dar este buna si o defragmentare.