| danielioan489 a întrebat:

Salutare! Am o unitatea pc care se restarta imediat dupa shutdown. Acum nu mai porneste deloc. Ventilatorul sursei si coolerul procesorului se invart dar nu mai face acel beep de la inceput si nu mai intra in windows. Pare a fi o problema hardware, evident. Se poate ca sursa sau procesorul sa fi esuat avand in vedere ca acestea se "invart"? Daca procesorul era defect unitatea nu trebuia sa beepaie cum ca ceva nu este inregula? Cum pot sa fac un troubleshooting sa-mi dau seama care piesa este de vina? Ssd-urile sunt cele mai noi...voi scoate rami pe rand sa vad daca unul este defect...dar cum pot testa procesorul, sursa daca nu am altele la indemana pentru a inlocui?

3 răspunsuri:
| vasile2222 a răspuns:

In BIOS intra? Vezi ceva pe ecran?
Da, scoate memoriile si vezi.

| danielioan489 explică (pentru vasile2222):

Nu intra in bios si nu se vede nimic pe ecran. Nu pare a fi de la memorii.

| vasile2222 a răspuns (pentru danielioan489):

Daca ai placa video integrata incearca sa conectezi monitorul acolo. Sa nu fie placa video dedicata cu probleme.

Cel mai bine te duci la un service.