| ErikErkk a întrebat:

Salutare, am si eu o problema cu livestreamurile.

ca procesor am un i5-3470 si un GT 440 1GB GDDR5 ( nu asta e problema si pe alte placi video imi face la fel etc. ), CS GO imi merge destul de bine, chiar foarte bine.

Live-ul il fac pe placa video integrata, adica pe encoding-ul Quick Sync h264 de la Intel, dar nu inteleg de ce si pe integrata, dar si pe procesor fps-urile imi scad in OBS, chiar daca jocul merge lin peste 60 fps, captura in obs o fac in 60 fps 720/1080p ( nu conteaza, imi duce ambele ), fps-urile imi scad in timp ce ma joc doar in OBS, adica in loc sa-mi capteze in 60, imi capteaza in 57/40/31.44/28/14 etc, adica am frame drop-uri in obs...

O rezolvare daca se poate? caut de mult timp si nu am gasit sau nu am inteles... Multumesc mult.

Sa ma ajute doar cei care se pricep, nu toti oamenii care n-au habar cu ce se mananca... MULTUMESC!

1 răspuns:
| Mogoseanu_Alex_2001 a răspuns:

Cs go e unul dintre cele mai bine optimizate jocuri e normal sa mearga pe pc mai slabe insa OBS are cerinte mai mari si la orice tip de program cu care filmezi iti scad fps in jocuri singura solutie e sati optimizezi pc si joc ca sa nu mai aiba frame dropuri