| monica0987 a întrebat:

Salutare am un laptop(1920x1080) cu care m-am conectat la un monitor(1680x1050) am gasit marimea potrivita(1400x900)dar cand intru in jocuri fullscreen se duce automat la 1920x1080.Nu inteleg de ce. Vreau sa stiu cum pot sa reglez.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Cind te conectezi el isi ia monitorul ca display secundar. Jocul iti intra implicit in full screen la rezolutia displayului primar. Probabil trebuie bibilit un pic prin setari la joc si la windows mai ales. Vezi daca poti (eu stiu ca poti, dar nu bag mina in foc) sa schimbi monitorul sa fie displayul primar, iar cel al laptopului sa fie secundar.