| RapperulLucy a întrebat:

Am un laptop Asus pe AMD cu placa video Radeon 8670M HD de 2 Ghz. Vreau sa-mi spuneti, spre exemplu, la League Of Legends daca se incalzeste tare, AMD-ul in general, si daca placa de mai sus se duce la un moment dat...
L-am scos recent din service si scria ca cipul grafic ar fi fost supraincalzit. Dar totusi chiar nu pot juca pe laptopul asta nici macar Lol?
Are procesor Amd A10 Quad-Core 2.5 pana in 3.5 ghz, 4GB Ram.
Cateva indicatii sau sfaturi... ofer si funda happy

5 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Merge,dar daca mai deschizi si skype, Facebook, etc etc o sa se incalzeasca, mare greseala sa mergi pe amd cand vine vorba de laptopuri(asta daca nu l-ai luat sub 1000 lei)

| RapperulLucy explică (pentru bogdan324):

Am dat 1600 ron, ideea e ca mi-e frica sa nu se duca placa video, chiar si de la lol care il joc la medium...

| bogdan324 a răspuns (pentru RapperulLucy):

Pffffttt,nu-si merita banii, mai ales ca e venit de la reparatii, nu te uita ca e ''quad core'' ca daca e de la amd deja isi spune cuvantul, un i3 cu nVIDIA 920m sterge pe jos cu ce ai tu in jocuri, fara vrajeala.Mai bine ti-ai fi luat asta http://www.emag.ro/......DN6VK3BBM/ si mai dadeai 70-80 lei pentru inca 4gb ram si iti garantez ca ti-ar fi mers jocuri mult mai bune si nu s-ar fi supraincalzit, returneaza javra aia cat mai repede, iar daca nu poti, aia e. Oricum cred ca poti juca lol pe medium-high cu vreo 60fps

| RapperulLucy explică (pentru bogdan324):

Jucam inainte lol la very high cu 180-200 fps lejer. Ideea e ca cei de la service au zis ca cipul grafic ar fi fost supraincalzit, si intrebam daca mai duce placa video in jocuri cat de cat.