| TheCyberXx a întrebat:

Salutare am un laptop destul de bun. Mi-am cumparat GTA V si imi merge in 20-30 fps cum sa fac sa imi mearga mai bine. P.S cand conduc e lagg si cand merg si trag si ma lupt nu prea este lagg (Daca este nev o sa las specificatiile laptopului). Ma deranjeaza lagg-ul in online. Ce sa fac sa imi creasca fps?

1 răspuns:
| MentalDisorder2 a răspuns:

Sunt 2 variante:
-Închizi tot de pe pc, intri in task manager cauti GTA V -> Details -> Set priority -> Real time
Sau
-In GTA V bagi totu la minim, grafica tot-> Sa fie full screen-> SI dai rezolutia foarte mica gen 800x600 sau 1080x700 Cat mai mica=mai multe fps
Daca faci ambele variante impreuna o sa ai un boost de fps mare dar grafica mica.
Nu le poti avea pe ambele